Kawcia.pl

Pomoc

Jak zapisywać obrazy?

Zainstaluj sobie przycisk w przeglądarce + KAWCIA, a potem korzystaj z niego przeglądając internet, kliknij jak tylko zobaczysz coś interesującego.

Jeśli masz fajne rzeczy na dysku, korzystaj z widocznego po REJESTRACJI przycisku " DODAJ +"

Co to jest śledzenie?

To inaczej subskrybowanie treści.
W serwisie udzielają tysiące osób, chociaż do gustu przypadnie ci pewnie kilkoro z nich. Przeglądając serwis znajdziesz na przykład, Kasię, która znajduje świetne modne ciuchy. Podobają ci się ich zdjęcia. Jeśli dodasz ich do obserwowanych, będziesz na bieżąco mieć dostęp do tego wszystkiego, co umieszczą w KAWCI.

Odkrywanie i dodawanie do obserwowanych takich niesamowitych osób, to jeden z twoich celów tutaj! Obserwowanie ludzi, kolekcji i źródeł

Najprostszą metodą jest obserwowanie wszystkich materiałów wrzucanych przez wybranego użytkownika, np. Agnieszkę. Ale czasem może się okazać, że nie interesuje cię wszystko co ona wrzuca, tylko jedna jej konkretna kolekcja z "Gadżety" - wtedy możesz obserwować tylko tę wybraną kolekcję Joanny.

Może się też zdarzyć, że spodobała ci się jedna ze stron źródłowych, np. damulki.pl i chcesz na swojej strony oglądać najlepsze odkrycia wszystkich użytkowników. Obserwuj wtedy tę domenę. Lubienia a dodawanie Lubienie to zwykły sposób na wyrażenie uznania dla jakiegoś zdjęcia, bez umieszczania go na twoim profilu.

Jeśli uważasz, że chcesz zachować to zdjęcie ciasta, fajnego miejsca, czy fotografii w jednej ze swoich kolekcji, rób to śmiało.

KAWCIA powstała właśnie do dzielenia się ciekawymi materiałami z innymi.

Problemy przy dodawaniu materiałów do KAWCI.

Czasem może się zdarzyć, że nie uda się pobrać zdjęcia z innego serwisu. Przycisk dodania jest ciągle udoskonalany, zgłoś nam taki link, a być może uda nam się pomóc.

Niewłaściwe treści

W skrócie: nagość, wulgarność, przemoc - to rzeczy, których nie chcielibyśmy oglądać na KAWCI. Prosta zasada - jeśli nie pokazałbyś czegoś swojej 10 letniej siostrze, nie umieszczaj tutaj.
Jeśli napotkasz na takie materiały, zgłoś je nam, a my je usuniemy wraz z użytkownikiem który je dodał.
Materiał możesz zgłosić nam przez przycisk "Raportuj" Który znajdziesz pod każdym materiałem. W oknie raportu wpisz co skłoniło cię do zaraportowania danego materiału.

Czym są kolekcje

To twoje wirtualne albumy, z pomocą których organizujesz zebrane przez ciebie materiały.

Czy mogę zmienić nazwę swojej kolekcji?

Tak, kliknij "Moje materiały" --> "Edytuj kategorię" i w następnym oknie możesz edytować swoją kolekcję.

Jak stworzyć kolekcję

Nowe kolekcje tworzysz podczas zakładania konta w serwisie, potem także w momencie kiedy dodajesz nowy materiał, na końcu listy twoich kolekcji jest "Nowa Kategoria" wybierasz kategorię główną obok z rozwijanej listy i klikasz "Utwórz"
Ilość kolekcji, którą możesz stworzyć jest nieograniczona. Jedynym ograniczeniem jest tylko i wyłącznie Twoja wyobraźnia!
Aby korzystanie z serwisu było pełne, pamiętaj aby tablice były tworzone tematycznie i według pewnego klucza zainteresowań. Pozwoli to osobom, które odnajdą Twoje kolekcja na swobodne poruszanie się między nimi i łatwiejsze dzielenie się Twoimi inspiracjami! Zadbaj o to aby miniaturki w intuicyjny sposób opowiadały o zawartości kolekcji oraz były spójne z tytułem.
W każdej chwili możesz podejrzeć osoby, które obserwują dodawane przez Ciebie nowe kolekcje.

Kawcia.pl